Kuum tarbevesi

Domestic-hot-waterKuumale tarbeveele 

VTA310, 320, 330, 360, 520, 530, 550 ja 560

VMB400, VSB100, VMC300 ja 500, VTS520 ja 550


ESBE omatoimeliste tarbevee kolmikventiilide eeliseks on kaks funktsiooni: legionella bakterite hävitusfunktsioon ja liiga kuuma veega kõrvetada saamise vastane funktsioon. Neid eeliseid oodatakse eriti lasteaedades ja muudes ühiskondlikes asutustes, kus lapsed ennast pesevad ja ka kodustes majapidamistes. Mõlemaid funktsioone täidab ventiili ehituses termopaisuv tehniline vaha, mis aub vasest balloonis ning vastav vedrusüsteem. Vaha paisub ja  lükkab spindlit välja vastavalt temperatuurile ja tagasi liigub spindel vastavalt vedru survele. Sedasi on võimalik ventiilist väljuvat vett hoida ühel kindlal temperatuuril täpsusega +/- 4 0C. Kõrvetamise vastane nn. anti-scald funktsioon seisneb selles, et kui külma vee poolel rõhk järsult langeb, siis vastusurve vedruga seotud nn. kontrollkoonus lükkab kinni ka kuuma vee poole ning juhul kui külma vee surve taastub, siis hakkab ventiil jälle normaalselt tööle.

NB! Kõikide omatoimeliste termostaatventiilide juures tuleb arvestada sellega, et nende toimimiseks on minimaalne vajalik vooluhulk 9 l/min, e. 0,54 m3/h ning samas ei tohi olla torudes surve kõikumisi ei külma- ega kuumavee poolel. Minimaalne temperatuuride vahe siseneva kuuma vee ja väljuva segatud vee vahel on 10 0C.

Antud ventiile võib kasutada ainult suletud küttesüsteemides, tarbevee süsteemides ning jahutussüsteemides, kusjuures vesi peab vastama kehtestatud normidele ning ei tohi sisaldada sadet, mis võib sattuda ventiilidesse ja kiiluda kinni klapi liikuvad osad. Jahutussüsteemides võib neid kasutada kui glükooli sisaldus on max. 50%.

ESBE omatoimeliste segamisventiilide tehnilised andmed on järgmised: töörõhk – PN10, rõhuvahe segamisel – max 3 bar, vedeliku max temp. pidevalt 110 0C ning ajutiselt 120 0C (nn. “solar” seerial)

max. 95oC ja ajutiselt 100 oC (nn. “premium” ja “basic” seerial). Minimaalne vedeliku temperatuur on reeglina 0oC.

 

ESBE BASIC VTA320, VTA520

Kaitsevad kuuma veega kõrvetamise ning legionella bakterite vohamise eest igasugustes tarbevee süsteemides.

 

ESBE termostaatventiili “anti scald” funktsioon(PDF)

 

ESBE PREMIUM VTA330, VTA360

Lokaalsetele kuuma tarbevee süsteemidele, vastavad turu kõrgeimatele nõudmistele, nagu näiteks standardid WRAS/TMV3 Suurbritannias.

ESBE PREMIUM VTA530, VTA560

Tagavad kuuma tarbeveesüsteemi suurte läbilaskevõime ning reguleerimistäpsuse, mis vastab Euroopa standarditele EN15092 ja EN1111 nõuetele.

Saada mail: info@esbe.ee

 

Helista numbril 6 775 222

 

Või täida kontaktivorm:

Teie nimi *

Teie e-post *

Teie telefon*

Kuidas saame teid aidata?

Please leave this field empty.
Please leave this field empty.