Kuidas valida

Kuidas valida?            Jahutus   

Kallis kodulehe külastaja, kui sul on vaja reguleerida kütte- või jahutuse temperatuuri ja teha seda täpselt ning mugavalt, siis oled sattunud õigele lehele. Selleks, et kiiremini leida üles õiget toodet, kasutame pilti teejuhina.

Sisutekst, mis annab vastused küsimustele:

1) Kui sul on vaja ventiili või termostaati näietks põrandaküttele, siis jälgi oranži põrandakütte spiraali meenutavat märki, või radiaatoriküttele vajaliku ventiili otsingul tuleks jälgida paneelradiaatoreid meenutavat märki ning sooja tarbevee ventiili otsingul sinist segistit meenutavat pilti, või päikesekütte süsteemi ventiili otsida kollase päikesemärgi juurest, jne. Osade ventiilide juurest võib ka mitu pilti leida. See tähendab, et antud ventiil sobib nende kõikide süsteemide reguleerimiseks.

2) Edasi tuleks välja selgitada kui suurt vooluhulka on vaja reguleerida ja vastavalt sellele valida Kvs, s.t. kui Kvs=1, siis antud ventiil laseb läbi 1 m3 soojuskandjat tunnis 1 bar (100 kPa) surve juures.

3) Lõpuks oleks hea kindlaks teha toruühenduste variant ja paigutus, s.t. kas sise- või väliskeere ning kuuma- ja külmavee teorde suunad.

Õli- ja gaasiküteküte, jahutus ja õhu konditsioneerimineRadiaatorküteSoojuspumbadTarbevesiPäikesekütePuit ja pelletPõrandaküte

 

 

 

 

ESBE Termostaatventiilide valikutabel(PDF)

 

Küsi ESBE hinnakirja: reeli@esbe.ee